Спасовски го победи ковид-19, се враќа на своите работни обврски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од денеска повторно е на работното место во МВР откако од крајот на минатиот месец беше позитивен на коронавирус и беше хоспитализиран на Инфективната клиника. -Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните. Предизвикот … Продолжи со читање Спасовски го победи ковид-19, се враќа на своите работни обврски