Спасов: Мотото на Иванов е „ОСТАНИ ЃУБРЕ ДО КРАЈ”

Професорот Ѓорге Спасов го коментира обраќањето на претседателот на државата Ѓорге Иванов при посетата на папата Франциск.

„Ѓорге Иванов пред папата ја злоупотребува својата функција за да ја оцрни својата држава која според него го “изгубила својот меѓународен углед” веројатно од времето на Груевски. Никој и не можеше да очекува нешто друго од него. Негово лично мото е веројатно оној стих “Остани ѓубре до краја”, коментира професорот на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Пациентката која беше сомнителна нема коронавирус

Прочитај повеќе

Негативен резултатот на последното лице што се тестираше за коронавирус

Слободен печат

Вархељ: Преговорите со Северна Македонија и Албанија можат да се отворат за неколку недели

МИА Агенција

Грција: Од сезонски грип починале 77 лица

Слободен печат

Ѓонај: Кривичната пријава од претседателот Мета е правно бесмислена

МИА Агенција

Помпео: Ја повикуваме Русија да ја заврши окупацијата на Крим

Слободен печат

Италија: Кривични пријави за сите трговци кои продаваат маски по огромни цени

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Израелски ракетен дрон усмрти едно лице во Сирија

МИА Агенција

Наспроти новите случаи, смирени страстите на Балканот

Слободен печат

Земјотрес со јачина од 3,1 степени регистриран во Албанија

Слободен печат

Потпретседателот на косовската влада бара укинување на таксите за српските продукти

Слободен печат

Русија за првпат истрела „Циркон“ – хиперсонична ракета го голем домет

МИА Агенција

Шефот на СЗО: Сега не е време за страв, сега е време за преземање акции за да се спасат животи

МИА Агенција