Спаѓате во овие ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ? Ве чека вистинска МАГИЈА, оваа недела ќе ви биде една од НАЈДОБРИТЕ – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

Спаѓате во овие ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ? Ве чека вистинска МАГИЈА, оваа недела ќе ви биде една од НАЈДОБРИТЕ

Оваа недела е магична бидејќи Венера, планетата на љубовта и убавината креира секстил со Нептун, планетата на соништата, желбите и сочувствувањето.

Можеби за некои знаци од хороскопот оваа недела ќе биде пеколна, но за три знаци овие денови ќе бидат денови за паметење.

Доколку сте Бик, Близнак или Јарец само што стапнавте во најдобрата недела од вашиот живот.

Оваа недела е магична бидејќи Венера, планетата на љубовта и убавината креира секстил со Нептун, планетата на соништата, желбите и сочувствувањето. Овој транзит ќе влијае на вашата врска со партнерот, а неговата магија може да изгради нешто што ќе биде трајно. Ќе ги надминете сите препреки и ќе ја доведете врската до конечна стабилност.

Бикови, сите се заљубени во вас и вие тоа го знаете

Привлекувате луѓе каде и да се појавите. Немојте да се изненадите што сите ќе сакаат да бидат во ваше друштво или ако сосема природно и спонтано заземете лидерска позиција.

Оваа недела е одлична и за вашите финансии.

Близнаците се чувстваат магично, поврзани со својот дух

Оваа недела ќе се чувствувате како крал на космосот. Ќе имате неверојатна самодоверба и сила. Ова е период кога сте на врвот од својот свет.

Полни сте со емпатија и разбирања, а на добар пат е и вашата кариера.

Јарци, вашот свет ќе биде полн со забава

Во средина сте на романтично, пријатно и креативно време во кое ја изразувате креативноста и радоста.

Оваа недела ќе почувствувате неверојатна потреба за забава. Дозволете да ве обземе музиката, бојата, поезијата… Ќе чувствувате неверојатна пријатност и изразување на своите идеи и буквално ќе се забавувате додека ги обавувате дневните задачи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close