8 C
Скопје

СП Египет: Ракометарите на поправен против домаќинот

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва (18 ч.) во второто коло од Светкото првенство ќе игра против Египет и ќе се обиде да го поправи впечатокот од првиот натпревар.

Ракометарите на стартот загубија со убедливи 20:32 од Шведска во натпревар во кој потфрлија во сите елементи од играта и за тоа и самите се свесни.

– Тоа што влеговме како замена за Чешка во последен момент не треба да биде изговор, бидејќи и противниците во последен момент дознаа дека ние доаѓаме. Не покажавме буквално ништо. Мора да го заборавиме дуелот со Шведска за да одиграме добро против Египет и Чиле. Треба да покажеме зошто сме тука. Ќе тргнам од мене, иако Египет е фаворит мора да се покажеме во одбраната, а за неа треба да имаш мадиња. Не може да немаш срце, да не направиш фаул во сите 60. минути, тоа е недозволиво – вели Филип Кузмановски.

Прочитајте и...  ФК Барселона со соопштение: Ќе соработуваме со полицијата!

Поврзани вести

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат

Желбата на Лапорта: Артета за нов тренер на Барселона!?

Слободен печат

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат

Влахо: Има напредок, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

Слободен печат

ФОТО: Српска спортистка и шампионка која нема раце наслика портрет на Ѓоковиќ

Слободен печат

Проблем за Милан, без Ибрахимовиќ против Манчестер јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар