Совршената жена е родена во овој хороскопски знак: Дали можеби тоа сте вие?

Каков карактер има совршената жена? Астрологијата го дава одговорот.

Хороскопски знак кој според карактеристиките, важи за најсовршен е –Девица! Со ова се согласуваат многумина астролози, а посебно им даваат предност на жените.

Девица, која ја красат карактеристики на совршен партнер.

  1. Великодушни се и никогаш не се двоумат да му помогнат некому.

  2. Секогаш се сконцетрирани и многу ретко губат волја за нешто што наумиле. Поради тоа се родени водачи.

  3. Сè работат полека и не толерираат површен пристап во било што.

  4. Многу се грижат за пријателите.

  5. Имаат талент совршено да разликуваат битно од небитно. Никому не му е јасно како успеваат, но Девиците знаат на што треба да се фокусираат, а што е потполно небитно.

  6. Многу се независни, но се плашат дека ќе сретнат некого кој со нив ќе разговара на ист начин.

  7. Секогаш можете да сметатена нив.

  8. Многу се паметни и имаат решение за сите проблеми.

  9. Иако имаат големи цели, Девиците живеат прилично едноставно; не зигледа како да планираат и делуваат како да се среќни баш секој ден.

  10. Не може да им избега ниту еден детал. Се паметат и имаат перфектна меморија.

 

Прочитајте и...  Виц на денот: Брз љубовик

Прочитај повеќе

Вежба за совршен задник: Резултатите се видливи за брзо време

Слободен печат

Дали ќе ги препознаете овие актери на млади години? (ФОТО)

Слободен печат

Хилари Даф го нападна папарацото кое ги фотографираше нејзините деца! (ВИДЕО)

Слободен печат

Три најдобри книги кои мора да ги прочитате: Го промениjа животот на илјадници жени!

Слободен печат

Од три врски доби три деца: Актерката Кејт Хадсон се надева дека ќе има уште прилики да раѓа деца! (ФОТО)

Слободен печат

Чудотворна билка што неправедно ја занемаруваме, а лекува многу заболувања

Слободен печат

Остави Коментар

20 − седумнаесет =

Прочитај повеќе

Меланија Трамп ги изненади сите со невообичаениот моден избор! (ФОТО)

Слободен печат

Кејт Мидлтон има важен совет за сите родители: Уживајте во едноставните работи со вашите деца

слободен печат

Татко и син ја негуваат фолк музиката: Разговор со Николче Тасев од бендот „Генерација 2“

Михаило Донев

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Слободен Печат

Науката има доказ дека младоликите луѓе се поинтелегентни од другите, еве и зошто

Слободен печат

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

слободен печат