ФОТО | Составена листата на најубави венчавки во 2022, меѓу нив е и една убавица од Србија

Фото: Инстаграм

2022-рата беше голема година за венчавки на славните личности, а Инстаграм го красеа многу фотографии од прекрасни фустани, амбиенти, прослави…

Годината што изминува ја одбележаа многубројните раскошни свадби на познатите личности, а модниот магазин „Вог“ направи листа на најубавите и најатрактивните. Венчавката на која најпрво помислуваат повеќето читатели е онаа на Бен Афлек и Џенифер Лопез, што многумина ја чекаа долги 20 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Couture Vision (@couturevision)


Уште една ѕвезда од почетокот на 2000-тите, пејачката Бритни Спирс, го изговори судбоносното „да“, на својот избраник Сем Ашгари, а венчавката ја одбележа и апсењето на поранешниот сопруг на Бритни, Џејсон Александер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Channel 8 (@britneyspears)


Еден од најпопуларните парови на денешницата, познатиот музичар Тревис Баркер и ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан, исто така го воодушевија светот со нивната елегантна венчавка во Италија на која целото семејство Кардашијан беше облечено во креации на „Долче и Габана“.


Големо внимание привлече и свадбата на Бруклин Бекам и богатата наследничка Никол Пелц во Палмс Бич, но најмногу ќе остане запаметена по кавгата помеѓу Викторија Бекам и нејзината снаа. За нивните несогласувања се пишуваше и претходно, но и за време на гламурозната венчавка.


Заедно со светски познатите ѕвезди, на ценетата листа на „Вог“ се најде и бајковитата италијанска венчавка на една Србинка, на манекенката, актерка и водителка Нина Сеничар, која во Тоскана се омажи за холивудската ѕвезда Џеј Елис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Senicar (@ninasenicar)


Италијанската модна куќа „Долче и Габана“ го дизајнираше класичниот, безвременски и елегантен венчален фустан на Нина. Џеј и Нина решија да се венчаат на местото на нивниот прв заеднички одмор во вилата Манџакане, која е сместена меѓу лозјата и маслиновите градини во Сан Кашано.

– Беше неверојатно. По сето она низ што сите поминавме во последните неколку години, собирањето преку 190 луѓе три дена во Тоскана и славењето беше надреално – изјави Џеј Елис за „Вог“.

ФОТО+ВИДЕО | Џенифер Лопез ја потврди свршувачката со Бен Афлек: Прстенот има посебно значење

ФОТО | Бајкa во Тоскана: Српската актерка се омажи со ѕвездата на „Топ Ган“

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс се обидел да ѝ ја уништи свадбата: Полицијата го уапсила

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот