Сораја од глава до пети во леопард принт! Дали вака се оди во музеј?! (ФОТО)

Познатата српска старлета Сораја Вучелиќ отпатува во Париз каде ги посетува знаменитостите на овој преубав град.

Сораја го посетила и еден од најпознатите музеји на светот – Лувр, а се разбира, ја искористила приликата и направила неколку фотографии.

 

View this post on Instagram

 

💫

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

На многумина во око им падна стајлингот кој таа го одбрала за оваа прилика – Сораја се појавила во тесен „тигрест“ комбинизон и во проѕирни чевли на високи потпетици, кои на себе имаат боцки.

 

View this post on Instagram

 

💫

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

И додека едни ја фалеа за нејзиниот изглед, други сметаат дека таквиот стајлинг не е прикладен за посета на музеј, односно дека повеќе одговара за ноќно излегување во диско.

 

View this post on Instagram

 

💫

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат