Сораја не штедеше на прославата на роденденот: Пејачите не можеле да го додржат бакшишот во раце, а имала и торта од банкноти (ФОТО+ВИДЕО)

Старлетата Сораја Вучелиќ го прославила 33. роденден како што најдобро знае – трошејќи пари. Со прославата доцнела неколку дена бидејќи на денот на роденденот никако не можела да го собере целото свое друштво.

Instagram
Instagram

Блиските пријателки во Виена дошле еден ден порано за да ѝ помогнат околу организацијата за сè да биде на ниво.

Како што пишуваат српските медиуми, Сораја им ги платила авионските карти до Виена и им платила сместување во луксузен хотел. Кога го платила ресторанот, музиката, сместувањето, картите и сите други работи, останала без 80.000 евра.

Instagram

По луксузната забава Сораја објави низа фотографии и видеа на социјалните мрежи. На снимката се пофали дека вози „ламборџини“, а го објави и скапоцениот часовник од марката „Ролекс“, со кој си ја збогатила колекцијата.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар