Сопственикот на Њујорк никс позитивен на коронавирус

Џејмс Долан е позитивен на коронавирус, пренесуваат американските медиуми.

Сопственикот на Њујорк никс, Џејмс Долан е позтивитен на коронбавирус и се наоѓа во самоизолкација. Според американските медиуми, Долан има блкаги симптоми на ковид-19.

Од Њујорк никс објавија дека иако се наоѓа во самоизолација, Долан од дома ги надгледува сите клупски операции.

Прочитајте и...  Над шест милиони луѓе се заразени со коронавирусот во светот

Прочитај повеќе

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ продолжува да се расфрла со пари во време на криза, нова желба Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Коронавирусот зеде уште една фудбалска жртва, претходно му починаа и татко му и вујко му

Слободен печат

Навивачите на Црвена звезда со неверојатно пиротехничко шоу ја прославија титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Почнаа кавгите во Интер, Конте бара едно, Марота нејќе да чуе и нуди друго

Слободен печат

Бунт против Погба, соблекувалната на Реал не го сака во тимот

Слободен печат

Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

Слободен печат

Федерер повеќе заработува од Роналдо и Меси

Слободен печат

Мајката на Нејмар му ги прости гревовите на поранешното момче, планира и венчавка

Слободен печат

НБА лигата продолжува на 31 јули и тоа со плеј-оф

Слободен печат