Сопругот платил да ја убијат, а таа се појавила на сопствениот погреб

Ноела Рукундо била сведок на сопствениот погреб. Гледала како луѓето ја тажеле нејзината смрт, а кога го видела својот сопруг, влегла во куќата и се појавила пред него. Сопругот бил шокиран и исплашен кога ја видел бидејќи пет дена пред „нејзината смрт“ изнајмил тим од платени убијци за да ја убијат.

Убијците на крај му рекле дека работата е завршена и барале дополнителни пари за работата. Тој со задоволството им платил и секако бил изненаден кога ја видел пред себе жената која тукушто ја закопал. Почнал хистерично да вреска бидејќи мислел дека духот на неговата сопруга го гони.

Пред да се појави во својата куќа, Ноела повикала полиција и на крајот нејзиниот сопруг ја признал вината и бил осуден на 9 години затвор. Убијците што ги најмил се јавиле кај Ноела и ѝ побарале повеќе пари за да не ја исполнат намерата на нејзиниот сопруг. Така, заедно ја лажирале нејзината смрт.

Прочитајте и...  Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака - аргентински ќебапчиња

Прочитај повеќе

Беше на листата на најзгодни актерки на сите времиња, а потоа сама призна дека ја уништиле операциите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат