ВестиПланета

Сопругот на актерката Селма Хајек ќе донира за обнова на Нотр Дам – Од сумата ќе ви се заврти во глава

Пино е прв човек на компанијата Керинг, која е сопственик на познати брендови Гучи и Сен Лорен и претседател на компанијата која ја поседува познатата аукциска куќа Кристис.

Францускиот милијардер Франсоа-Анри Пино соопшти дека неговото семејство ќе даде 100 милиони евра помош за обнова на катедралата.

– Мојот татко и јас одлучивме да одвоиме 100 милиони евра и да учествуваме во реконструкцијата на Нотр Дам – напиша Пино во соопштението до медиумите.

Франсоа Анри Пино

Пино е прв човек на компанијата Керинг, која е сопственик на познати брендови Гучи и Сен Лорен и претседател на компанијата која ја поседува познатата аукциска куќа Кристис.

Неговата сопруга е познатата актерка Селма Хајек.

Тагови
Прикажи повеќе

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close