Сопругата на „чешкиот Трамп“ троши многу на облека, сака да пие прошек и е ѕвезда на Инстаграм

Премиерот на Чешка, Андреј Бабиш кој е во посета на Македонија, медиумите го нарекуваат „чешкиот Трамп“, првенствено поради тоа што е бизнисмен. Тој е на листата на „Форбс“ на најбогатите личности. Неговото богатство се проценува на 4.1 милијарди долари, а во негова сопственост се два весника, најголемото радио во Чешка и ресторан со „Мишелин“ ѕвезда.

Instagram

Освен по своето богатство, Андреј Бабиш вниманието го привлекува и поради 20-години помладата сопруга, Моника Бабишова. Тоа е уште една причина поради која Бабиш го споредуваат со Трамп.

https://www.instagram.com/p/Blcu10MnIi7/

Додека повеќето сопруги на европските политичари живеат дистанцирано од очите на јавноста, сопругата на чешкиот премиер со медиумите нема никакви проблеми. Токму напротив, таа е вистинска инстаграм-ѕвезда.

Прочитајте и...  Зекири: СДСМ сака брзи избори на кои ќе учествуваат сите политички чинители

https://www.instagram.com/p/BpfyDK6FEmM/

Моника Бабишова има 44 години и повеќе од 20 години е во врска со Андреј Бабишов, но дури минатата година го кажале судбоносното да. Се запознале додека таа работела како секретарка во фирма во која Бабиш бил партнер, а тогаш и двајцата биле во брак.

https://www.instagram.com/p/Blrg07JHwuw/?utm_source=ig_embed

Моника првпат се омажила на 15 години со 19-годишно момче. Кога имала скоро 21 година, се развеле и оттогаш почнува нејзината љубов со Андреј Бабишов. Денес имаат две деца, Вивиен и Фредерик.

https://www.instagram.com/p/BqDKXYKH3LY/?utm_source=ig_embed

Со него е повеќе од две децении. Го следи на повеќето негови патувања и притоа не ја пропушта приликата да се слика со познатите политичари и политичарки. Фотографиите ги споделува на Инстаграм каде што ја следат повеќе од 24.000 луѓе.

Прочитајте и...  НСП бара одговори од Чулев за набавката на 600 ремени за 300.000 евра во МВР
Instagram

Како свои најголеми пороци ги наведува пушењето, од кое се откажала, прошекот и тоа што не оди во вежбалница. Рекла и дека обожава да оди во шопинг и ја следи модата.
Сепак, Моника не сака да живее во сенка на својот сопруг и започнала хуманитарно здружение, а истовремено работи на отворање бутик-хотел и ресторан, пишува Дива.

https://www.instagram.com/p/BlwGG3gn5z9/

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција