Сопругата на Алек Болдвин имаше втор абортус за седум месеци, семејството во тага! (ВИДЕО)

Сопругата на познатиот холивудски актер Алек Болдвин (61), Хилариа (35) на социјалните мрежи објави тажна вест. Таа била на редовен гинеколошки преглед и дознала дека повторно имала спонтан абортус.

Со оглед на тоа дека веќе имала еден пред седум месеци, парот се израдувал кога дознал дека Хилари е повторно бремена. Била во четвртиот месец од бременоста и очекувале девојче.

Фото: Инстаграм

– Многу сме тажни, бидејќи пред малку дознаваме дека нашето бебе починало на само четири месеци. Исто така, сакам да знаете дека иако сега не сме добро – ќе бидеме – ја започнала емотивната објава Хилриа.

 

View this post on Instagram

 

We are very sad to share that today we learned that our baby passed away at 4 months. We also want you to know that even though we are not ok right now, we will be. We are so lucky with our 4 healthy babies—and we will never lose sight of this. I told Carmen and took this so I could send it to Alec. I guess this is a good way to share it with you too. I told her that this baby isn’t going to come after all…but we will try very hard to give her a little sister another time. I’m really devastated right now…I was not expecting this when I went to my scan today. I don’t know what else to say…I’m still in shock and don’t have this all quite clear. Please no paparazzi…that’s all I ask ❤️

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on

Парот ја започнал врската во 211 година, а се венчаа во 2012. Хилариа и Алек се родители на ќерката Кармен (6), синот Рафаел (4), Леонардо (3) и Ромео (1), но сон им беше да имаат големо семејство и од нема да се откажат. Покрај тоа што напишала подолга објава, таа снимила и видео со нејзината највозрасна ќерка на која и вели дека приновата сепак ќе пристигне.

– Се надевам дека ова е добар начин да ја споделам веста со вас. И кажав дека бебето нема да дојде, но ќе се потрудиме да добие сестра некој следен пат. Уништена сум моментално. Не го очекував ова на денешниот преглед. Не знам што друго да кажам. Уште сум во шок.

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат