Сообраќајка пред Железничката станица во Скопје, сообраќајот отежнат (ФОТО)

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на раскрсницата пред скопската Железничка станица, сведочи Слободен печат преку следните фотографии.

Станува збор за судар на две возила од кои едното е такси на скопска такси компанија, при што урнат е семафор на самата раскрсница.

Фото: Михаило Донев/Слободен печат

Нема информации за повредени во сообраќајката, но поради неа, целиот сообраќај на оваа прометна улица кон центарот на градот, е отежнат додека трае полицискиот увид.

Фото: Михаило Донев/Слободен печат

 

Прочитајте и...  Доцни замрзнувањето на водата и создавањето мраз на Артикот

Поврзани вести

Нови 628 случаи на коронавирус, 15 лица починаа, 531 се оздравени

Слободен печат

И чеченскиот лидер Кадиров со обвинување за Макрон: Tој само го разгорува огнот, наместо да го гасне

Илинка Иљоска

Сите заклучоци од денешната седница на Владата

Слободен печат

Шефот на француската дипломатија: Повиците за бојкот на француските производи се ограничени

Илинка Иљоска

Дуел на ранети лавови

Слободен печат

Орбан изразува надеж дека Трамп ќе биде реизбран

Илинка Иљоска

Остави Коментар