10.8 C
Скопје

Сообраќајка на патот ГП Ново Село – Самуилово, сообраќајот во прекин

Сообраќајот на патниот правец граничен премин Ново село – Самуилово вечерва е во прекин поради сообраќајна незгода, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Според информацијата од АМСМ, сообраќајот е во прекин од 22 часот.

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар