СООБРАЌАЈКА КОЈА ЌЕ ВЕ ОПАМЕТИ: Двајца шофери ги занемаруваат знаците и им се случува нешто страшно (ВИДЕО)

Страшна сообраќајна несреќа е снимена со аматерска камера во рускиот град Новгород, каде автомобил кој се движел во спротивна насока, се превртел во земја која била фрлена среде пат и се забил директно во автомобилот од кој е снимен целиот настан.

И двајцата возачи ги игнорираа предупредувачките знаци што јасно укажуваа дека патот е затворен и сепак одлучиле да го преминат тој пат, но таа одлука скапо ја платија, пренесува Телеграфи.

Видеото е објавено во LiveLeak, но не е познато дали возачите на двата автомобили се здобиле со телесни повреди од директниот судир. Сепак, многумина што го виделе видеото ги критикувале возачите за негрижата и занемарувањето.

Прочитајте и...  Французите ја игнорираа забраната: Нови протести против полициското насилство

Прочитај повеќе

Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Алек Стојковски

Илјадници Израелци протестираа против планот за анексија на Нетанјаху

Слободен печат

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат