Сообраќајка кај ЕУ инфо центар, автомобил удри во жардиниера

На крстосницата пред ЕУ инфо центар, се случи сообраќајна несреќа, при што автомобил удри во жардиниерата, пренесува Независен.

Полицијата моментално е на место на настанот, а со пајак се отстранува автомобилот.

Сѐ уште не се знае дали има жртви или повредени, а надлежните се обидуваат да го оспособат булеварот за непречено одвивање на сообраќајот.

Прочитајте и...  Хрватска со рекорден број заразени – 2.242 за еден ден

Поврзани вести

Словачка воведе нови мерки за ограничување на движењето на луѓето

Слободен печат

Во САД рекордни над 83.700 новозаразени од Ковид-19 од почетокот на епидемијата

Слободен печат

Завршува јавниот повик за субвенции за инвертери, досега поднесени 5000 барања

Слободен печат

Стопанските комори на Западен Балкан со апел до владите за воспоставување „зелени линии” за брз проток на работници

Слободен печат

Филипче: Амди Бајрам имаше комплексна здравствена состојба

Слободен печат

Филипче и одговори на опозицијата: Нема да поднесам оставка

Слободен печат

Остави Коментар