Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Бакнежот често се појавува во соништата, а во засвиност од деталите може да се толкува на различни начини.

Со оглед на тоа дека во сон може да бакнувате пријател, момче/девојка, родител, дете и така натаму, јасно е дека личноста која ја бакнувате е главен симбол со кој се поврзува толкувањето на сонот и пораката која ви ја испраќа сонот.

Ако бакнувате брат или сестра – тоа ја симболизира вашата љубов кон нив. Подготвени сте многу да дадете и да жртвувате за нив и за нивната среќа.

Ако ја бакнувате вашата мајка – тоа е добар знак. Значи дека во претстојниот период ве чека многу среќа и успех. Ќе уживате во почитување и љубов, а на работното место и на љубовен план ве чекаат убави моменти.

Ако бакнувате дете – тоа е симбол на среќа. Ако го бакнувате вашето дете, тогаш тоа, исто како и во случајот со братот/сестрата, ја претставува вашата неизмерна љубов кон него.

Прочитајте и...  Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Француски бакнеж – тоа е предупредување дека би требале да бидете поотворени кон другите луѓе и да покажете повеќе страст кон партнерот. Немојте чувствата да ги држите закопани во вас.

Ако бакнувате момче/девојка – значи дека во вашата врска ви недостига романтика и нежност. Алтернативно, сонот може да ја претставува вашата страст и силните чувства кон партнерот.

Ако го бакнувате поранешниот партнер/ка – не значи нужно дека таа личност ви недостига. Можеби ви недостигаат романтичните чувства од таа врска, особено ако моментно се чувствувате осамено. Ако сте во врска пак, овој сон може да значи дека не сте среќни во таа врска и дека се присетувате на минатата врска кога сте биле сакани и среќни.

Прочитајте и...  Со години ја криеја од јавноста - Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Ако бакнувате туѓ партнер/ка – значи дека сте љубоморни на нечија љубовна врска. Веројатно сте осамени и копнеете за љубов.

Ако бакнувате пријател/ка – најчесто значи дека негувате скриени романтични чувства кон него/неа. Сонот ја отсликува вашата наклонетост и доверба кон тој пријател/ка.

Ако го бакнувате непријател – тоа значи дека ќе ве изневери близок пријател или дека веќе сте разочарани од некој близок пријател.

Ако бакнувате личност која не ја сакате – значи дека некој се обидува да управува со вашето мислење и со вашите одлуки. Таа личност се обидува да ве наведе да направите нешто против сопствена волја.

Прочитај повеќе

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат