Сончево време со услови за поројни дождови во попладневните часови – Слободен печат
ВестиМакедонија

Сончево време со услови за поројни дождови во попладневните часови

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.

Времето денеска се очекува да биде сончево, а во попладневните часови во западните делови ќе има и појава на поројни дождови проследени со грмежи.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 10 и 18, а дневната ќе достигне од 20 до 33 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close