Сончево време со услови за локални поројни дождови во попладневните часови – Слободен печат
ВестиМакедонија

Сончево време со услови за локални поројни дождови во попладневните часови

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Денеска не очекува сончево време со локална нестабилност проследена со пројни дождови, грмежи и засилен ветер во попладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура ќе се движи од 22 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната темпеатура до 331степени

Во четврток ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close