-3.7 C
Скопје

Сончево уште утре, од понеделник дожд и грмежи

Уште утре ќе се задржи сончево време, а веќе од понеделник попладне и во вторник синоптичарите најавуваат повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.

Утре, утринските температури ќе бидат ниски, а во Берово се очекува температурата да се спушти до -1 степен, додека дневните температури ќе достигнат до 27 степени.

И во следните денови утрата ќе бидат студени со минимални температури од 2 до 15 степени, додека дневните ќе се движат од  20 до 29 степени.

Услови за локален дожд ќе има и во четврток, а во петок се очекува стабилизирање на времето.

Прочитајте и...  На инфективните оддели во земјава се лекуваат 650 пациенти со Ковид-19

Поврзани вести

Србија ја одобри кинеската вакцина против коронавирус: Издадено решение за 100.000 дози

Слободен печат

САД бараат Кина да одобри слободен пристап на истражувачите на СЗО

Слободен печат

Харадинај: Ќе одиме на референдум за обединување со Албанија

Слободен печат

Судот му одреди притвор на Мирослав Мика Алексиќ

Слободен печат

Блумберг: До лето 70 отсто од возрасното население во ЕУ ќе биде вакцинирано

Слободен печат

ВИДЕО | Навални ги повика Русите на протест против власта: Не плашете се, излезете на улица

Слободен печат

Остави Коментар