Сончево со умерена облачност - Слободен печат

Сончево со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Повеќе облачност ќе има во источните делови каде ќе има и повремен дожд.

Температурата во Скопје ќе биде од 6 до 16 степени.

Прочитај повеќе

Откупени 90 отсто од договорените количини тутун во Струмичко

Слободен печат

Апел до пратениците во Собрание да ја изгласаат забраната за увоз на отпад кој се согорува

Слободен печат

Сугарески: Опозицијата намерно го блокира законот за дивоградби

ДИК се прогласи за ненадлежна за барањето на Чулев

Слободен печат

Во човековото тело најверојатно се крие лекот за ракот

Слободен печат

Домаќинствата без деца имаат најголем ризик од сиромаштија

Слободен печат

Остави Коментар

twelve − four =

Прочитај повеќе

Средношколци конструираа детектор со кој може да се провери дали некоја храна е радиоактивна

МИА Агенција

Пратеник од Иран: Три милиони долари за човекот кој ќе го убие Трамп

Слободен печат

Врховниот суд ќе расправа за првите пресуди на СЈО

МИА Агенција

Нема договор од средбата на пазарџиите и Богдановиќ

Уапсени седум лица во Франција, планирале терористички напад

Слободен печат

Деркоски: Избирачкиот список никогаш нема да биде идеално чист

Слободен печат