Сончево и топло време со температури до 29 степени

Денеска не очекува сончево и топло време со услови за краткотраен дожд на северозападот, а ќе дува умерен до западен правец, додека температурата во текот на денот се очекува да достигне од 20 до 29 степени Целзиусови. 

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од западен до северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 24 степени.

Утре и во петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер.

Влажен бран со зголемена облачност и врнежи од дожд во поголемиот дел од земјава ќе има во сабота.

Видео на денот