Сончево и топло време, попладне се очекува појава на пороен дожд – Слободен печат
ВестиМакедонија

Сончево и топло време, попладне се очекува појава на пороен дожд

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени.

Денеска не очекува сончево и топло време до умерена облачност, додека попладне ќе има појава на услови за краткотрајна нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд.

Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната температура до 33 степени. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close