Сончево и топло време, попладне се очекува појава на пороен дожд и грмежи – Слободен печат
ВестиМакедонија

Сончево и топло време, попладне се очекува појава на пороен дожд и грмежи

Утринската температура ќе се движи до 13 до 21 часот, а дневната од 27 до 38 степени Целзиусови.

Времето во земјава денеска претпладне ќе биде сончево и топло, а попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи до 13 до 21 часот, а дневната од 27 до 38 степени Целзиусови.

Во Скопје претпладне сончево и топло, попладне со развој на нестабилна облачност проследена со дожд и грмежи.

До вторник следува период на сончево, стабилно и повторно многу топло време.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close