Солзи и смеа на погреб: Покојниот од сандакот извикал: „Ало, каде сум, пуштете ме од тука?“ (ВИДЕО)

Дека погребот може да се претвори во забава и смеење, покажа еден Ирец кој луѓето кои дошле на неговиот погреб, ги насмеал со солзи со забавно писмо. Луѓето буквално „прскале“ од смеење.

Додека сандакот веќе бил во гробница, а роднините и пријателите стоеле околу гробното место, одеднаш се слушнало тропање во дрво, а набрзо и гласот на починатиот: „Ало, каде сум јас“, „Има ли некој“, „Пуштете ме од тука!“.

Тоа најпрво предизвика неверување кај присутните, а за кратко време сите да почнат да се смеат бидејќи сфатиле дека покојниот пред својата смрт подготвил изненадување, односно имал ставено аудио-порака во ковчегот.

Овој Ирец веројатно бил многу духовит човек штом на денот на својот погреб одлучил да се пошегува.

Прочитајте и...  Коронавирусот може лесно да влезе во вашиот дом, а ова се најризичните предмети

Прочитај повеќе

Еминем, Снуп Дог, Др. Дре: Само големи ѕвезди дел од новиот филм „LA original“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќе ви се заврти во глава: Погледнете колкава алиментација плаќа Раста! (ФОТО)

Васко Спасоски

Список на намирници што го поттикнуваат произвотството на колаген: Благодарение на оваа исхрана, на лицето нема да имате ни една брчка!

Слободен печат

Жена од Србија има 60 години и е вистински херој: Оваа „нинџа“ е мојата мајка и работи по 12 часа дневно! (ФОТО)

Слободен печат

Бугарската манекенка Глорија Петкова дел од предизвик на социјалните мрежи: Поинакви слики од домашна изолација (ФОТО)

Слободен печат

Брзо, лесно, превкусно: Колач со јаболка и павлака

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жена (61) опиша нетипични симптоми кои ѝ ги предизвикала инфекцијата од коронавирусот

Слободен печат

Немојте да ги лажете! Овие хороскопски знаци веднаш ќе ве разоткријат

Слободен печат

Студентка прави специјални маски за лице наменети за лица со оштетен слух (ВИДЕО)

Слободен печат

Коронавирусот може лесно да влезе во вашиот дом, а ова се најризичните предмети

Михаило Донев

Стил на неделата: Ана Глигорова, режисерка и борец за правда

Слободен печат

Пејачката Пинк објави дека е позитивна на коронавирус и најави милионска донација

Слободен печат