Солскјер верува во ново чудо на Камп Ноу - Слободен печат
СпортФудбал

Солскјер верува во ново чудо на Камп Ноу

Тренерот на Манчестер јунајтед е убеден дека неговите играчи можат да го повторат успехот од Париз кога анулираа негатива од два гола.

Оле Гунар Солскјер смета вербата е најважна во фудбалот и дека неговиот тим може да направи нова сензација и да ја елиминира Барселона во Лигата на шампионите.

Во осминафиналето, Манчестер јунајтед по првиот натпревар против ПСЖ имаше негатива од 0:2 но во реваншот во Париз, избраниците на Солскјер се надминаа себе си и успеаја да направат пресврт, да слават со 3:1.
Солскјер затоа е убеден дека предноста на Барселона од 0:1 не е недостижна.

– Вербата е една од најважните работи во фудбалот. Успеавме против ПСЖ да направиме пресврт откако губевме со 2:0 по првито натпревар и тоа против една од најдобрите екипи во светот. Барселона веќе десетина години е еден од најдобрите екипи на светот, што значи дека мораме многу работи да направиме правилно доколку сакаме да победиме. Ние веќе докажавме дека можеме да направиме такво нешто – вели Солскјер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close