Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Според „Дејли Мејл“, Французинот се очекува брзо да се врати на терените, вредно работи во теретана изминатите недели и е многу блиску до „кам-бек“.

Денеска нови шпекулации околу иднината на францускиот репрезентативец кој повторно се поврзува со трансфер во редовите на Јувентус.

Пол Погба би можел во текот на летниот период да го напушти Манчестер јунајтед и да се врати во својот поранешен клуб Јувентус.

Мино Рајола го најави заминувањето на Погба од „Олд Трафорд“, а тоа го потврди и во разговорите со челниците на италијанскиот шампион.

– Погба ќе се обиде да даде сè од себе до крајот на сезоната, а потоа ќе видиме како понатаму. Активни се разговорите со првите луѓе на Јуве, но не само за Погба, туку и за други играчи. За Погба има интерес од повеќе екипи, но тој сега е член на Јунајтед – вели Рајола.

Прочитајте и...  Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Според „Дејли Мејл“, Французинот се очекува брзо да се врати на терените, вредно работи на физички план.

Истиот извор пишува се очекува неговото враќање да се случи на крајот од февруари, а можно е да биде подготвен за градското дерби против Манчестер сити на 8. март.

На ваквите шпекулации околу статусот на фудбалерот одговори менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер:

– Ништо не сум зборувал околу иднината на Погба. Тој е наш играч, не е на Рајола. Можам само да кажам дека веднаш штом се опорави целосно, повторно ќе биде во составот за настап, а верувам дека и тој истото го посакува – вели норвешкиот стратег.

Француската фудбалска ѕвезда досега има само седум лигашки натпревари за клубот оваа сезона и се мачи со повреда на глуждот од октомври 2019 година.

Прочитајте и...  Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Прочитај повеќе

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Слободен печат

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат