Солскјер: Не можам да поверувам дека сè уште се зборува за овие работи! - Слободен печат

Солскјер: Не можам да поверувам дека сè уште се зборува за овие работи!

Пол има силен карактер и тоа што се случи ќе го направи посилен. Солскјер зборувал со Французинот, тој е добар. Но, Норвежанецот не може да поверува дека во 2019 година сè уште се зборува за овие работи.

– Како што рече Мегваер, Твитер и социјалните мрежи се место каде што луѓето можат да се кријат. И не можам тоа да го сменам. Има толку многу Солскјер на Твитер, и знам дека не сум јас. Ние мора да направиме нешто против оние кои ја шират оваа омраза. Жал ми е за овие луѓе – тие имаат големи проблеми – вели норвешкиот стручњак.

Пол Погба беше изложен на навреди преку социјалните мрежи по натпреварот со Вулверхемптон (1:1). Не реализираше пенал и пропушти да му донесе победа на неговиот клуб.

Летово се шпекулираше дека е можно да си замине од Англија и се пресели во редовите на Реал Мадрид.

Денеска од 16.00 часот „црвените ѓаволи“ ќе го играат третиот премиерлигашки меч сезонава на „Олд Трафорд“ против Кристал Палас.

Прочитај повеќе

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Остави Коментар

two + twelve =

Прочитај повеќе

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат