Солскјер ќе потроши 150 милиони евра за „зимски пакет“!?

И на „Олд Трафорд“ се свесни дека ситуацијата е далеку од добра, а и покрај тоа што резултатите не се најдобри, и натаму добива шанса менаџерот Оле Гунар Солскјер.

Норвешкиот стратег ова лето потроши 160 милиони евра на засилувања, по своја желба ги купи Хари Мегвајер, Арон Ван Бисака и Даниел Џејмс.

Постои јасна желба на клупското раководство се продолжи со реконструкцијата на тимот и дека Солскјер во зимскиот период за нови трансфери ќе добие 150 милиони евра. Норвежанецот повторно ќе „мерка“ играчи на Лестер, поточно неговата идеја да има еден добар број на англиски репрезентативци.

Веќе ги има Мегвајер, Решфорд, Лингард, Ван Бисака, Шо…а сега нови желби се уште двајца англиски репрезентативци кои играат за Лестер, Бен Чилвел и Џејмс Медисон.

Прочитајте и...  Коронавирусот зеде уште една фудбалска жртва, претходно му починаа и татко му и вујко му

Според „Трансфермаркт“, Чилвел вреди 35 милиони евра, а Медисон нешто повеќе, околу 45 милиони евра. Но, така е според „Трансфермаркт“. Добро е познато дека кога англиските клубови тргуваат со своите, домашни играчи, цените одат до „небо“, и тоа по правило целосно неосновано кога станува збор за висината на обесштетувањето.

Британските медиуми навистина одвојуваат големи суми, па така евентуалниот „зимски пакет“ во Јунајтед, Чилвел-Медисон би изнесувал околу 145 милиони евра.

Прочитај повеќе

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат