12 C
Скопје

Солскјер има неколку опции, кој ќе дојде на „Олд Трафорд“?

Менаџерот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер има три опции до крајот на преодниот рок, првата е хрватскиот интернационалец Марио Манџукиќ.

Тимот од „Олд Трафорд“ се обидува да постигне договор со Хрватот, но не е само „Манџо“ кој се поврзува со поранешниот премиерлигашки шампион.

Одредени медиуми информираат дека се следи и ситуацијата со одличниот напаѓач на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс.

Не се познати евентуалните понуди за Вилијамс, но има уште едно име, можеби и најконкретно за трансфер во Јунајтед.

Станува збор за Шпанецот Фернандо Љоренте (34) кој е слободен играч и можно е тој да го облече дресот на „црвените ѓаволи“. До 18.00 часот кога завршува преодниот рок очекуваме норвешкиот стратег да најде „идеална“ замена за Лукаку.

Прочитајте и...  Трагедија во Хрватска, почина 24-годишен фудбалер

Поврзани вести

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Слободен печат

Остави Коментар