Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Менаџерот на Манчестер јунајтед и покрај поразот од Барнли ја доби поддршката од управата.

Манчестер јунајтед се наоѓа во голема криза, екипата е на делба од 5.до 7. место и полека го губи здивот во битката за четвртото место кое носи пласман во Лигата на шампионите, но управата нема намера да го менува менаџерот Оле Гунар Солскјер.

Управниот одбор одлучли Солскјер да ја води екипата до крајот на сезоната, а менаџерот побара трпение какво што имаа челните луѓе на Ливерпул со Јирген Клоп.

– Моето мислење е дека мораше многу да работиме. Можете да видите дека и останатите екипи многу добро работат. Јирген Клоп четири години го градеше тимот и сега им оди повеќе од добро. Досега повторив неколку пати, не може ништо да се направи на брзина – изјави Солскјер кој најави дека нема да има големи промени во тимот во зимскиот преоден рок.

Прочитајте и...  Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

– Нема да носиме осум или 10 нови фудбалери во еден преоден рок. Јануари е тежок за било какви трансфери, па ни останува летниот преоден рок иако моментно се обидуваме да направиме нешто.

Прочитај повеќе

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат

Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

Слободен печат

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат