15 C
Скопје

ФОТО: Софија Вергара не ги остави рамнодушни бројните обожаватели со фотографија од младоста

Долго пред да стане светски позната телевизиска ѕвезда благодарение на нејзината улога во серијата „Modern Family“, Софија Вергара градеше манекенска кариера.

Вергара понекогаш споделува по некоја носталгична фотографија од тие времиња, мамејќи воздишки од милиони нејзини обожаватели на Инстаграм.

На голема радост на нејзините бројни обожаватели, Вергара објави фотографија од почетоците на нејзината кариера како модел направена во Мајами каде што живеела по доселувањето со семејството на крајот 90-тите години на минатиот век.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)

Покрај бројните коментари кои ги доби, се огласи и руската убавица Ирина Шајк која не остана рамнодушна на жешката фотографија на Вергара.

О, Боже“, напиша Шајк со неколку емотикони во форма на оган.

Но, еден коментар кој го привлече вниманието на многумина беше од млад човек, кој на својот инстаграм-профил изјавува дека се занимава со правење видео игри, судејќи според неговите објави, коментираше дека не е соодветно да се објавуваат такви фотографии за време на Рамазан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)

Но, многумина застанаа во одбрана на убавата Колумбијка, која, како што го информираа нејзините обожаватели, не е религиозно поврзана со Рамазан и воедно му замерија дека некој со толку високи морални вредности всушност нема што да бара на нејзиниот инстаграм-профил.

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар