СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ГО ИСМЕВААТ: Не знаел дека неговата сопруга е маж (ФОТО)

Имам во Уганда бил критикуван откако се венчал со маж, за кој тој мислел дека е жена, што само укажува на нетолеранцијата на хомосексуалци во таа земја, изјавил активистот за правата на хомосексуалците Френк Мугиша.

Имамот иако тврди дека не знаел дека неговиот партнер е маж, бил суспендиран, а другиот маж е обвинет за „неприроден“ пристап.

Водачот на групата за сексуални малцинства во Уганда, изјавил дека според исмевањето за имамот на социјалните медиуми, може да се види „колку хомофобија има во земјата“.

Прочитајте и...  Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Прочитај повеќе

Поранешното момче на Луна за нејзината свршувачка: Нема потреба да и честитам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дара Бубамара „грми“ во бикини, па доби интересен коментар: „Ти си кралица, но на Фотошопот“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат

Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дејвид Бекам беше модна катастрофа на ревијата на својата сопруга: Викторија ги доби сите пофалби! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат

Песната со која Брајан Адамс го освои светот: Дванаесет седмици беше број еден на листите! (ВИДЕО)

Слободен Печат