Социјалдемократскиот сојуз на Македонија од денеска достапен и на албански јазик на социјалната мрежа Фејсбук

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија од денеска е достапен и на албански јазик на социјалната мрежа Фејсбук. Со тоа ќе им овозможиме на граѓаните Aлбанци чиj мајчин јазик е албанскиот, полесен и еднаков пристап до сите официјални информации на партијата, како и навремено информирање за сите политики, ставови и активности.

СДСМ посветено го спроведува концептот „Едно општество за сите” овозможувајќи на сите граѓани еднаквост при остварување на своите права.

Во иднина продолжуваме да воведуваме нови и полесни начини за комуникација со сите граѓани на Република Северна Македонија.

Фејсбук страницата на СДСМ на албански јазик е достапна на овој линк:  https://www.facebook.com/LSDMaqedoni/

Прочитајте и...  Братот на Џорџ Флојд го осуди насилството, бара мир

Прочитај повеќе

Нема позитивни кај вработените во градинките во Прилеп, Кривогаштани, Крушево и Македонски Брод

МИА Агенција

До 5, односно до 7 јуни, трае аплицирањето за финансиска поддршка за исплата на плата за мај

МИА Агенција

Ма каква корона, дојдете ни на матурска журка дома!

Братот на Џорџ Флојд повика на мирни протести: Јас не дојдов овде да дивеам (ВИДЕО)

Слободен печат

Скопска Апелација продолжи со одржување на јавните седници и расправи

Слободен печат

Намаленото производство на домати и краставици ќе ја крене цената за крајните потрошувачи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кадиев: Не се докажа со ништо дека Јанева е наводно виновна

Слободен печат

УХМР најавува потопло време, но со дождови, грмежи и засилен ветер

Слободен печат

„Најтешкиот дел е се уште пред нас“: Франција очекува пад на економијата од 11 отсто

Слободен печат

Милошев: Нема препорака за воведување карантин или полициски час во Штип

Слободен печат

Кадиев: Треба да се запрашаме дали „Рекет“ е создаден за затворање на предметот „Империја“?

Слободен печат

Борел ја осуди полициската бруталност во САД: Ова е злоупотреба на моќ и од тоа треба да се откажеме

Слободен печат