Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

Оливер Вархеји
Оливер Вархеји / Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма.

„Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината. Моите мисли и сочувство се со семејствата и пријателите на загинатите како и со луѓето и властите на Северна Македонија. Им посакувам брзо заздравување на повредените”, напиша Оливер Вархеји на Твитер.

Видео на денот