Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

христијан мицкоски мицковски
Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ / EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија.

– Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти. Сочувство до семејствата на загинатите. Ова е голема трагедија за Македонија, напиша Мицкоски на својот Фејсбук профил.

Видео на денот