Собраниска делегација ќе учествува на тркалезната маса на ЕП во Брисел

Делегација на Собранието на Македонија во состав Сашо Василевски, Бетиане Китев, Реџаиљ Исмаили и Драган Данев денеска ќе учествуваат на „Тркалезна маса на високо ниво за процесот на евроинтеграции на Западен Балкан” во Европскиот парламент во Брисел.

На Конференцијата, како што соопшти Собранието, пратениците ќе разменат искуства со своите колеги од регионот, ќе се сретнат со новоизбраните колеги од Европскиот парламент, ќе имаат средби со известувачите од Комисијата за надворешни прашања, како и со шефови на делегации.

За време на посетата на Брисел, делегацијата на Собранието ќе има средба и со шефицата на Мисијата на Македонија при ЕУ во Брисел, амбасадорката Агнеза Руси.

Прочитајте и...  Спасовски: Наредбата за спроведување гласеше веднаш да се приведе Јанкулоска, но оставивме половина час да се подготви

Прочитај повеќе

Ковид-19 во Србија за последните 24 часа: Нови 72 пациента и ниту еден смртен случај

Слободен печат

Песков: Сите земји околу Нагорно-Карабах да се воздржат од воени активности и провокации

Слободен печат

Лончар: Како на луѓето да им е драго во Србија да има што повеќе починати од коронавирусот

Слободен печат

Јанкуловска е во карантин, допрва ќе се утврдува ризикот за нејзината безбедност во Идризово

Лука Андреев

ЗНМ со осуда за заканите на Тозија кон новинарката Сунчица Уневска

Нови 194 случаи на коронавирус, две лица починаа, 158 пациенти се оздравени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На ГАК се родило бебе позитивно на коронавирусот

Слободен печат

Избегнувајте го центарот- се реконструира улица 11 октомври- кај Градска болница

Твитер и го суспендираше профилот на унгарската Влада

Слободен печат

„Лајка“ се уште не профункционира, а директорката година ипол зема плата

Прекината седницата за одлуките за вонредна состојба, продолжението дополнително ќе биде закажано

Слободен печат

Помпео замина од Грција, гостинот и домаќинот задоволни од напредокот во грчко- американските односи

МИА Агенција