Собранието утре ќе одржи седница за разрешување на Катица Јанева

Утре во 13.00 часот ќе се одржи седница во Собранието, на која ќе се одлучува за разрешувањето на Катица Јанева.

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, штотоуку го питпишал решението на кое ќе се дискутира за разрешување на јавниот обвинител за гонење на кривични дела кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите.

Прочитајте и...  Соопштение на ТВ24 по веста дека Зекири има коронавирус

Прочитај повеќе

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

И Забрчанец во самоизолација поради контактот со Зекири

Слободен печат

„Не ви е тоа милениче“: Посвоиле дете со аутизам, го користеле за прослави и сликање, па го вратиле (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради нередите во САД, Трамп ќе ја прогласи левичарската група Антифа за терористичка

Слободен печат

Портпаролот на Путин ја опиша борбата со коронавирусот: Не можеш да разликуваш јагоди од пилешко

Слободен печат

Шведска првпат од 13. март без смртни случаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

БиХ: Премиерот и другите осомничени во аферата со респираторите пуштени на слобода

Слободен печат

Во Италија во последните 24 часа починаа 75 лица

Слободен печат

Филипче: Тестирано семејството на починатиот од Ковид-19 од Чаир

Слободен печат

Рударски гигант со експлозив уништи 46.000 години стари пештери на Абориџините

Слободен печат

Братот на Џорџ Флојд раскажа како течел разговорот со Трамп: Не ми даде можност ниту да зборувам (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонскиот полициски синдикат бара да престанат политичките борби во МВР

Слободен печат