18.8 C
Скопје

Со возило скршил дрво, оштетил четири автомобили, па завршил во болница

Четириесет и шестгодишниот нишлија П.М. е повреден откако вчера околу 18.20 часот со својот автомобил удрил во дрво, кое се сркшило и паднало врз четири паркирани автомобили.

Во несреќата тој се повредил. Првичните наоди на истражителите се дека тој удрил во дрвото поради неприлагодена брзина. Повредениот бил хоспитализиран во нишката болница.

Поврзани вести

Прилепчанецот Ајровски доби притвор откако во камионот што го управувал беа откриени 324 килограми кокаин

МИА Агенција

Изгоре камион кај Струмица

Слободен печат

Битолчанец осомничен за недозволена трговија со дрога

100 санкции за непрописно вградени „фолии” и светлосни и звучни уреди во возила

Слободен печат

Во Тетово апел до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби

Слободен печат

Беровчанец ја злоупотребил службената положба и оштетил фирма за 360.000 денари

Слободен печат

Остави Коментар