Со вирусот ќе мора по кратка постапка!

Во утрешното печатено издание на „Слободен печат“ ќе читате:

Хроника

Македонија ги подвлече црвените линии во односите со Бугарија Идентитетот и македонскиот јазик нема да бидат жртвувани

Несогласувања во власта околу Законот за надворешни работи  Османи „недипломатски“ го откачи предлогoт на Димитров 

Клиниката ,,Св. Наум Охридски“ има со што да се гордее Тивките херои од „градската“ болница

Четири години по затворањето на индустрискиот гигант Никој пет пари не дава за шествалентниот хлор од Југохром

Собранието треба да расправа за предложените мерки Со вирусот ќе мора по кратка постапка!

 Трибина

Колумни на Ивица Челиковиќ и Биљана Секуловска

Економија

 Дури 475.000 луѓе во земјава прежививуваат со помалку од 126 денари на ден!

Прочитајте и...  Почна собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Свет

Терористички напад во Париз Му ја отсекол главата зашто предавал слобода на изразување

Скопје

Скопјани сѐ уште не можат да следат што решаваат локалните власти  Градот набави опрема, но не пренесува седници во живо

 Мозаик

Метју Меконахи: Татко ми доживеа срцев удар додека водеше љубов со мајка ми

Фотографија на годината – новороденче со рака ја повлекува маската од лицето на докторот

Редовен енигматски прилог на 8 страници „Енигмо“

 

Поврзани вести

ВИДЕО: НОВИ ДЕТАЛИ – Напаѓачот што Франција ја обви во црно пристигна со воз од Италија со документ на Црвен крст

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Шеријатската сопруга на озлогалсениот ИСИС-овец Лавдрим Мухаџери се исповеда пред јавноста

Илинка Иљоска

„Маската на Меркел е кинески фејк“: Експертите тврдат дека еден детал недостасува

Слободен печат

ВИДЕО: Парите тука често паѓаат од небо: Кинез фрлал банкноти од зграда, но брзо бил уапсен поради мотивот

Слободен печат

Над 45 милиони луѓе во светот се заразиле со коронавирус

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Успешно оперирана циста на матка тешка 90 килограми – хирурзите од ГАК и го спасија животот на 45-годишна жена

Слободен печат

Остави Коментар