Со трактор излетал од пат, починал на лице место

Дваесет и двегодишен тракторист починал на лице место откако изгубил контрола на тракторот кои што го возел, по што тракторот се превртел. Во тракторот се превезевуле четири лица а со тешки телесни повреди се здобил и едно малолетно лице. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „На 10.09.2023 околу 13.50 часот во тетовската Клиничка болница … Продолжи со читање Со трактор излетал од пат, починал на лице место