Со срце за Македонија, „спартанците“ подготвени за ЕП! (ФОТО) - Слободен печат

Со срце за Македонија, „спартанците“ подготвени за ЕП! (ФОТО)

Најдобрата македонска одбојкарска машка репрезентација откако претходните денови тренираше во Марибор, сега конечно се наоѓа и во Љубљана, односно во арената „Стожице“ каде што веќе се аклиматизираат.

Првиот дуел ќе го игра в четврток (12. септември) со почеток од 17.30 часот во рамките од групата Ц против селекцијата на Финска.

Популарните „спартанци“ се свесни дека во нив владее позитивна трема, но ќе го дадат максимумот и докажат зошто се дел од континенталниот собир.

Како што и досега најавуваа и одбојкарските стручњаци, можно е да се бориме за четвртото место кои води исто така во наредната фаза, а шансите за триумфи најверојатно ќе ги бараме против Финска и Белорусија, а не се исклучува и евентуална борба против Турците, а како фаворити во групата се одвојуваат Русите и Словенците.

Прочитајте и...  Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

12 − осум =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат