Со Пандев и Стојановски го напаѓаме Израел! (ФОТО) - Слободен печат

Со Пандев и Стојановски го напаѓаме Израел! (ФОТО)

Селекторот Игор Ангеловски ги одреди првите 11 кои ќе стартуваат вечерва во последниот квалификациски натпревар за ЕП 2020 против Израел (20.45 часот) на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје.

Влатко Стојановски кој на најдобар начин се претстави во минатиот меч во Виена против Австрија постигнувајќи го првиот гол за националната селекција, овојпат добива комплетна поддршка од селекторот почнувајќи од првата минута.

Покрај фудбалерот на францускиот клуб Ним, во нападот се враќа искусниот Горан Пандев кој ја има капитенската улога.

Повратници во стартниот состав се Муслиу и Николов, а уште една шанса добива младиот Костадинов.

Стартниот состав на Македонија за дуелот против Израел: Димитриевски, Ристевски, Муслиу, Костадинов, Пандев, Ристовски, Д. Велкоски, Николов, Барди, Стојановски, Елмас.

Прочитајте и...  По повеќе од две години конечно е подготвен планот на Трамп за израелско-палестински мировен процес

На резервната клупа се наоѓаат: Илиев, Шишковски, Тошевски, Зајков, Аврамовски, Ѓорѓев, К. Велкоски, Несторовски.

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

eleven + 3 =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат