Со одговорот им ги ЗАТВОРИЛ УСТИТЕ: Две девојки чекале кафе ПОЛОВИНА ЧАС, па му се истуриле на келнерот

Во едно црногорско кафуле се случила интересна сцена.

Две девојки седеле во кафулето чекајќи келнерот да им донесе кафе скоро половина час. Поради долгото чекање станале видно нервозни.

Кога конечно се појавил, една од нив, прилично налутена му рекла: „Мислам, стварно, чекаме пола саат за едно кафе“.

Но, Црногорецот подготвен им одговорил: „Па и јас те чекав тебе 10 месеци да дојдеш да го испиеш“.

Момче од соседната маса сцената ја опишало на Твитер,  а многумина го пофалиле одговорот на келнерот.

Прочитајте и...  Хороскоп за 19 февруари среда - Стрелците го запоставиле здравјето, Водолиите ги очекуваат поголеми приходи

Прочитај повеќе

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Слободен печат

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

15 − шест =

Прочитај повеќе

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Слободен печат

На денешен ден е роден Бајага, а светот се збогуваше од единствениот Бон Скот: Настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Заштитете си го срцето: Ако имате повеќе од 50 години, мора да се придржувате до овие совети

Слободен печат

Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби!

Слободен печат.

Домашна супа која е вистински терминатор за грип и настинки

Слободен печат