Со кого Катица Јанева ја дели ќелијата во „Шутка“?

Општата здравствената состојба на Катица Јанева е добра. Таа редовно си ја прима од лекар препишаната терапија, велат од истражниот затвор „Скопје“ крај Шуто Оризари, каде од синоќа во 30 дневен притвор е осомничената специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Поради нејзината специјфична улога во општеството, запазен е безбедносниот аспект и е сместена во ќелија со уште една жена, велат за „Слободен печат“ од скопскиот истражен затвор.

Јанева денеска беше полициски спроведена до гевгелиските гробишта каде ќе биде погребана мајка и, која за жал, вчера почина во нејзината родна Гевгелија.

Прочитајте и...  Приведен скопјанец кој мастурбирал пред граѓани

Прочитај повеќе

Приведен скопјанец кој мастурбирал пред граѓани

Слободен печат

Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Слободен печат

Обвинение против две лица, вработени во Град Скопје, кои присвојувале пари од граѓаните кои плаќале данок и надоместоци

Слободен печат

Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Слободен печат

Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Слободен печат

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат

2 comments

m-r.Slobodan Dimitrovski 22/08/2019 - 12:51 at 12:51

ЕЕЕЕ ТОА ТИЕ КОГА ЌЕ ТРГНЕШ ПО ТРУТОТ ТОЈ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ЌЕ ТЕ ОДНЕСЕ АКО СИ ПОПАТОТ НА ПЧЕЛАТА ТАА СО СИГУРНОСТ ЌЕ ТЕ ОДНЕСЕ НА МЕД!……………..
ШО МИОСЛЕШЕ ШО МИСЛЕШЕ!…………………………….

Reply
Mile 23/08/2019 - 03:15 at 03:15

Se polakomi Katica i sega u aps.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Слободен печат

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат

Обвинение против лицето кое криеше марихуана во куќата на својот дедо

Слободен печат

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат