Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

На втор натпревар во кој македонскиот репрезентативец добива малку поголема минутажа, Наполи успева да победи.

Екипата на Наполи успеа да направи вистински подвиг и да го елиминира Лацио во Купот на Италија. Наполитанците славеа со минимални 1:0 благодарение на глот на Лоренцо Инсиње уште на самиот старт од натпреварот.

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас, влезе во игра во 67. минута на местото на Хозе Каљехон и сосема солидно си ја заврши задачата на средината на теренот.

Интересно е што кога тренерот Гатузо ќе му даде барем поголема минутажа на Елмас, Наполи успева да победи.

Во претходниот дуел од Купот на Италија против Перуџа, Елмас беше стартер и славеше со 2:0, а против Сасуоло во Серија А, македонскиот дијамант влезе во 70. минута и му беше еден од најзаслужните за триумфот од 1:2.

Прочитајте и...  Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!