СО АВТОСТОП ОД ЗАГРЕБ ДО БОРА БОРА: По пат ја запознала љубовта на својот живот - Слободен печат

СО АВТОСТОП ОД ЗАГРЕБ ДО БОРА БОРА: По пат ја запознала љубовта на својот живот

Загрепчанката Ана Бакран започнала авантура во 2013 година кога од Загреб, со автостоп тргнала на пат, со цел да стигне до Бора Бора.

За тоа време поминала низ 25 држави, а од почетната точка до крајната цел пристигнала за четири години. Во меѓувреме издала и книга.

Дури по една и пол година сфатила дека на погрешно место чека брод, па потоа ја исправила грешката. Оваа авантура ја променила многу, испробувала различна храна, престанала да се шминка, станала веган и потоа ја запознала љубовта на својот живот, наведува 24Сата.хр.

Сега живее на островот Нуку Хива, заедно со своето момче, во околина сосема поинаква од онаа која дотогаш била навикната.

Ваквото патување било нејзина долгогодишна желба, но храброст собрала дури откако наполнила 31 година, кога се почувствувала физички и финансиски, но и ментално спремна за таков подвиг.

Прочитајте и...  Поради коронавирусот откажана азиската турнеја на Бонд

Прочитај повеќе

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен Печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен Печат

До пролет во топ форма: Диета со здрави јагленохидрати

Слободен печат

Поглед на еден маж кој сака да остане анонимен: Три УЖАСНИ митови за жените!

Слободен печат

Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало и до 10.000 примероци (18+)

Слободен Печат

Колку часа треба да вежбате за да видите резултати?

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет + 13 =

Прочитај повеќе

Модната формула на Џенифер Анистон, кралицата на минималистичкиот стил: Овие две работи никогаш не би ги носела! (ФОТО)

Слободен Печат

Секоја кинематографија би била горда на нив: Ова се најубавите германски актерки! (ФОТО)

Еспресо

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Слободен печат

Беше пример за неверојатна убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

Слободен Печат

Полубратот на Меган Маркл на работ на егзистенција: Останав без куќа, за малку ќе морав и да просам…

Слободен Печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат