Со аплауз дочекани ослободителните пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Со аплауз беше дочекана одлуката од страна на Миќо Насковски, Марјан Маџовски и Горан Стојков, Ѓорги Хаџимицев и Цветан Дамјановски.

Кривичниот суд им изрече ослободитена пресуда на петмина обвинети во случајот „Шпион“ за кој се води повторена постапка, откако Апелација делумно ја укина пресудата, објави Телма.

Со аплауз беше дочекана одлуката од страна на Миќо Насковски, Марјан Маџовски и Горан Стојков, Ѓорги Хаџимицев и Цветан Дамјановски.

Дел од нив одговараа за измаa, уцена, за злосторничко здружување и незаконско поседување на оружје.

 

Прочитајте и...  Русија следната година ќе започне со тестирање на вакцината против коронавирусот на деца

Прочитај повеќе

Со изведба на одбрани арии отворено јубилејното 60. „Охридско лето” (ФОТО+ ВИДЕО)

Слободен печат

Три и пол години казна затвор за Владимир Панчевски

Слободен печат

СТРАОТНИ СНИМКИ ОД БЕЈРУТ, небото се затемни, луѓето преплашени: Најмалку 30 загинати и повеќе од 500 повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Маж попладнево почина од струен удар

Слободен печат

Ангеловска: Заживувањето на економијата се одвива со добра динамика

Слободен печат

Израел и Хезболах негираат дека експлозијата во Бејрут е ракетен напад (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тинејџер се снима како пали во природа (ВИДЕО)

Слободен печат

Тито Петковски: Не очекував искрено таква експлозија на национализам од албанска страна

Слободен печат

Пронајден череп во Долно Дупени, приведен скопјанец осомничен за убиство

Слободен печат

Епидемиолози предвидуваат нов скок на бројот на заразени

Слободен печат

Призма: Aко сакате да видите колку пари потрошиле партиите, обидот ќе ви биде залуден

Слободен печат

Град со големина на орев паѓаше во неколку скопски населби (ВИДЕО)

Слободен печат