Со Анчелоти дојдоа и победите, втор триумф по ред на Евертон

Искустниот италијански стратег го разбуди Евертон и во двата натпревари како предводник на „карамелите“ имас две победи. Овој пат Евертон како гостин со 2:1 гос совлада Њукасл и тоа блгодарение на Доминик Калверт-Луин кој ги постигна двата гола.

Првиот го даде по само 13 минути игра, додека вториот гол вреден нови три бода го постигна во 64. минута. Стрелец на голот за Њукасл беше Фабијан Шер во 56. минута.

Екипата на Вотфорд без многу мака со убедливи 3:0 ја совлада Астон Вила во дербито на долниот дел од табелата. Трој Дини постигна два гола, во 42. и 67 минута, а конечниот резултат го постави Исмаил Сар во 71. минута.

Саутемптон и Кристал палас ги поделија бодовите играјќи 1:1.

Прочитајте и...  Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат